top of page

AKTIVITY V OKOLÍ

 Rozhledna Velká Deštná, Kostel Neratov, Častolovice, Potštejn, Kudowa Zdroj, Rašeliniště pod Zielencem, Wodospad Wilczki, Międzygórze, Szczeliniec Wielki.

V ZIMĚ I V LÉTĚ

Okolí apartmánu a obec Orlické Záhoří vám nabízí řadu aktivit ať už v létě na romantické procházky nebo v zimě na lyžování v areálech Ski Zieleniec, Ski Říčky nebo v Ski Deštné. Přímo z chalupy pak můžete vyrazit na nejdelší osvětlený běžecký  ovál v ČR a 100m vzdálenou sjezdovku Bedřichovku.

Zieleniec-Ski-Arena_ogólne.png
Rozhledna na Velké Deštné

PO OKOLNÍCH SVAZÍCH

Vyrazte poznávat Orlické hory. Nazujte pohorky a vydejte se na Velkou Deštnou, vyšlápněte si na Anenský vrch nebo se projděte jen tak po lese a koukejte pod nohy, jestli nenarazíte na houby.

CYKLISTŮM VSTŘÍC

Pro všechny cyklisty jsou Orlické hory rájem. Naleznete zde nespočet horských cest a nově vybudovaný Trail Park v Zielenieci, který nabízí zábavu, jak pro začátečníky, tak pro ostřílené bikery.

horské kolo
2014_Schronisko_Masarykova_Chata.jpg

MASARYKOVA CHATA

Horská turistická chata pod vrcholem Šerlich v Orlických horách v nadmořské výšce 1 019 m těsně u česko-polských hranic, v CHKO Orlické hory, 3,5 km severovýchodně od Deštného v Orlických horách. Od roku 1958 je stavba chráněna jako kulturní památka České republiky

JEZDECKÝ KLUB ORLICKÉ ZÁHOŘÍ

Říká se, že nejhezčí pohled na svět je z koňského hřbetu. V Orlickém Záhoří to můžete vyzkoušet i Vy.

Divoké islandští koně

KAČENČINA POHÁDKOVÁ STEZKA

Kačenka, vládkyně Orlických hor vás vezme na pohádkovou stezku, která se bude líbit hlavně rodinám s dětmi. Je pro Vás připraveno celkem osmnáct stanovišť, na kterých se seznámíte s dalšími pohádkovými postavami.

Kostel Nanebevzetí Panny Marie v Neratově

Při svých toulkách nezapomeňte navštívit poutní kostel v Neratově. Kostel je od roku 1989 zapsán na seznamu národních kulturních památek. Mimo jiné Vás ohromí jeho netradiční prosklená střecha.

EAl19dWXUAcRj-o.jfif
Pod Jelenkou
bottom of page